top of page

Я В СОЦСЕТЯХ

Тема уроку. Усний твір-опис приміщення на основі особистих вражень


Тема уроку. Усний твір-опис приміщення на основі особистих вражень

Мета уроку: перевірити рівень сформованості мовленнєво-комунікативних умінь будувати твори-описи приміщень на основі особистих вражень; удосконалити мовленнєво-мислительні вміння усвідомлювати тему й головну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення; виховувати повагу до співрозмовника, повагу і шанобливе ставлення до жінки, рідної мови.

.

Тип уроку: урок зв’язного мовлення.

Обладнання: приміщення шкільного музею «Жінка в історії України », комп’ютерна презентація, пісня на слова Д. Луценка «Хата моя, біла хата» у виконанні ансамблю бандуристок «Вербена».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Мотивація навчання.

  1. Прослухати пісню «Хата моя, біла хата». Слайд №1.

  2. Питання до прослуханого твору:

  • Чи можна назвати прослухане висловлювання текстом? Чому?

  • Назвіть ознаки тексту.

  • До якого стилю мовлення належить почутий текст?

  • Який тип мовлення тексту? Чому?

ІV. Оголошення теми і мети уроку.

  • Слайд № 2 «Тема уроку».

  • Слайд № 3 «Мета: чого навчаться учні після вивчення цієї теми».

V. Робота над твором-описом.

  1. Пригадати, які види описів знають учні.

  • Слайд № 4 «Види опису».

  1. Читання вголос зразка тексту-опису приміщення.

  • Слайд № 5. «Текст-опис приміщення».

  1. Бесіда за прочитаним твором:

  • Чи можна назвати висловлювання текстом?

  • За слайдом № 6 «Твір-опис» з’ясувати , як будувати твір-опис.

  • Яка мета твору-опису приміщення ? (Описати приміщення).

  • Якщо проаналізувати слова, які використано у творі-описі приміщення, то це переважно….? (назви предметів, місце їх знаходження ).

  1. Сьогодні я не випадково запросила вас у приміщення музею «Жінки в історії». Жінки в історії України завжди відігравали не останню роль. Жінка-мати, сестра, дружина – хранительки і берегині роду.

Ви були тут не раз. Вам знайомі оточуючі предмети, експозиції музею. Тому описуючи приміщення нашого шкільного музею, виділіть оцінні слова, які вам будуть необхідні для складання твору-опису (стенд, вікно, тюль, столи, квіти, посередині, вліво, справа, над нами… ).

  • Діти називають слова і записують їх у зошиті.

  1. Слайд № 7 «План твору-опису».

  • Щоб скласти твір-опис, логічно і послідовно викласти свої думки, вам потрібно дотримуватися пунктів плану.

  • Завдання вчителя: за поданим планом складіть твір-опис приміщення шкільного музею «Жінки в історії » у художньому стилі.

  • Пам’ятайте: ставлення до описуваного висловлюють і прямо (через оцінні слова), і опосередковано – через добір відповідних художніх засобів.

VІ. Складання учнями усного твору-опису приміщення шкільного музею.

Усні твори-описи приміщення музею, складені учнями .

VІІ. Підсумок уроку.

  • Отже, пригадаємо, що ми робили на уроці?

  • Чи досягли ми поставленої мети?(Роблять висновок за слайдом № 8)

  • Виставлення оцінок за урок.

VІІІ. Домашнє завдання : запишіть твір-опис приміщення шкільного музею, звернувши увагу на ті зауваження , які ви почули під час уроку.


  • Серая иконка Facebook с прозрачным фоном
  • Серая иконка Twitter с прозрачным фоном
  • Серая иконка Instagram с прозрачным фоном
bottom of page